Šestice her z japonského Nintendo 3DS Directu

Nintendo 3DS Direct

Zhruba 22 minut trval japonský Nintendo 3DS Direct ale bez žádného většího zdržování se dali jednotliví vývojáři hned do prezentací svých her. Přiznám se bez mučení, že i když jsem se snažil, tak můj základní jednoroční kurz japonštiny nestačil ani náhodou a pro podrobnější informace jsem musel sáhnout jinam. (zdroj) Celkově nám stihli ukázat 6 kousků s tím, že titul s názvem Kenka Bancho se tam víceméně jen mihl. Dávám ale ruku do ohně na to, že se na Evropském trhu stejně neukáže. :) Ono velká část her je určených pouze pro Japonský trh ale najdou se i výjimky, na které se můžeme do budoucna těšit. Pojďme se tedy na ten dnešní Direct podívat.

Final Fantasy Explorers

Jestli je jedno slovo, které by vás mělo při japonském Nintendo Directu napadnout, pak by to rozhodně mělo být RPG. Tímto žánrem Direct začínal a bez nějaké větší změny také skončil – ne že bychom jim to měli za zlé. Na scéně se objevil pán ze Square Enix a ukázal něco ze hry Final Fantasy Explorers. Hra se tváří jako akční RPG kde s partičkou (4?) hráčů lovíte všemožné potvory. Musím uznat, že akční pojetí hry společně s multiplayerem může přinést docela velkou porci zábavy. Exploreři by v Japonsku měli vyjít tuto zimu a pokud bude hra lokalizována, tak si tady na ni podle mého ještě nějakou tu chvíli počkáme.

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=IT1Za9gBV0E[/embedyt]

Tales of the World: Reve Unitia

Další RPG hra již nebyla tak akční, nýbrž taktická. Namco Bandai nám ukázalo nějaké nové herní záběry ze hry Tales of the World: Reve Unitia. Hra vychází v Japonsku 23. října a podle naší skromné předpovědi se ji u nás v Evropě spíše nedočkáme. O této séri toho popravdě moc nevíme ale když jsem si o ni zjišťoval informace, tak jsem narazil pouze na jediný díl, který byl tady u nás na západě distribuován – a tím byl Tales of the World: Radiant Mythology pro konzoli PSP. Na měsíc starý trailer ke hře se můžete podívat níže:

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=S5WWd8gKJ1A[/embedyt]

Dragon Quest X

Hra, která má velkou šanci dostat se sem k nám, do Evropy. Prozatím je potvrzené pouze její vydání v Japonsku a to už na 4. září. Prezentace byla zaměřená především na herní multiplayer a vývojáři si také pochvalovaly to, že tato 3DS verze poběží na cloud serveru, což značně  ulehčí práci hardwaru, neboť nebude muset vykonávat veškeré operace. Ze záběrů bylo také patrné, že v této hře nebude nouze o minihry, a že ve spojení s větším počtem hráčů, půjde o nedílnou složku celého Dragon Questu X.

Forbidden Magna

Dalo by se říci, že zatím jsme za sebou měli akční RPG, taktické RPG a MMORPG, proto byla pro změnu další hra klasifikována jako SRPG – strategické RPG. Prezentovány nám byly záběry ze hry, představen bojový systém, ukázáni companioni a spolubojovníci, se kterými si budete navzájem pomáhat a nebyly opomenuty ani funkce StreetPassu, která vám pomohou nejen v boji ale i v péči o vaši zahrádku. Níže starší animovaný trailer:

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=ghAssnpIpPU[/embedyt]

Kenka Bancho

O této hře jsem se zmiňoval v úvodu. V Directu ji byl věnován minimální prostor a já jí osobně nedávám pražádné šance, že by snad mohla spatřit náš krásný evropský kontinent. Pokud vás zajímá, co bylo ze hry ukázáno, tak vězte, že si dva slušně odění japonšntí Cyclopsové svítili chvíli laserem do očí a následně se objevil olbřímí nápis „Coming Soon!“

Monster Hunter 4G

Celé Nintendo 3DS Direct pak bylo zakončeno hrou, jejíž vydání je tady u nás již potvrzené. (hurá) Jedná se o hru Monster Hunter 4 Ultimate (v Japonsku známý jako 4G). V Evropě si na ni budeme muset počkat až do příštího roku ale v Japonsku vyjde již tento podzim a to konkrétně 11. října. Jako každé další pokračování v sérii, tak i nový Monster Hunter přinese nové lokace, zbraně či monstra. Navíc bude poprvé k dispozici online multiplayer, který v předešlém díle na konzoli Nintendo 3DS znatelně chyběl. Rozhodně se podívejte na nový trailer:

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=cNojl-pqZtk[/embedyt]

Můžete přejít na konec stránky a zanechat komentář. Pingování není povoleno.

Zanechte komentář