Nintenďák se má čile k světu

Nintendak.cz

Tak, jako se po narození učí malé děti chodit, a posléze taky i hrát, se i náš malý web naučil přežít ve světě internetu. Přiznejme si to, mít plány a snahu je vždycky moc hezké ale pokud se za tím vším opravdu nejde a nepočítá se i s jistými obtížemi, je to všechno tak nějak zbytečné. Tvořit web o Nintendu v zemi, kde většina hráčské populace sedá po práci a škole k nějaké té bitvě ve World Of Tanks, Call of Duty či Leage of Legends, je přeci jen o něco těžší. Neděláme to ale pro masy, nýbrž pro ty, kteří mají Nintendo rádi anebo pro ty, kteří by se toho o něm chtěli dozvědět více a případně se pak stali součástí té první zmiňované skupiny. Proto bychom touto formou rádi vyjádřili díky všem, kteří nás zatím podpořili, a jali se shrnout uplynulé a budoucí měsíce života našeho webu – nintendak.cz.

Za uplynulé měsíce jsme nějaký ten obsah naplnili a i když jsou slabší dny a silnější dny, v přidávání obsahu rozhodně nepolevuje. Již na začátku jsme říkali, že nestačíme pojmout veškeré novinky, které se kolem Nintenda jen mihnou – museli bychom tomu obětovat práci a veškerý volný čas, který máme k dispozici. Ne ne, takovou sílu nemáme. Snažíme se pro vás vybírat pouze ty novinky, které mají nějaký větší smysl a jsou spojené s nějakou důležitou událostí. Nejsme fanoušky každého nového obrázku a střípku informace z připravované hry – i když se s vámi, po jejím vydání, rádi podělíme o nějaký ten záběr ze hry – ale raději víme o hře jen důležité minimum a celou hrou se tak necháme překvapit. Vždyť objevování, co všechno hra nabízí, je u Nintendo her součást hraní. (alespoň někdy to tak platí.) Tak by se asi zhruba dala shrnout celá naše filozofie o publikování článků.

Kromě novinek jsme se snažili připravit půdu i pro nějaká ta témata, která se našeho webu týkají. Pár jich ještě máme v záloze, takže si rozhodně ještě něco počtete. Konečně jsme také spustili náš Youtube kanál a založili účet na Facebooku. Na youtube jsme začali přidávat nejrůznější videa z her, která budeme postupně samozřejmě přidávat. Určitě využijte příležitost a vyjádřete se, co všechno bychom měli zlepšit či zrovna natočit anebo třeba o čem byste se chtěli něco dozvědět a přečíst. Kromě videí ze starých her se také chystáme udělat komentovaná videa na nově vycházející hry – v nejbližší době si brousíme zuby na nového Kirbyho.

Stále máme před sebou ještě hodně práce, rádi bychom přidali nějakou tu anketu a do budoucna plánujeme nějaké soutěži a akce, do kterých byste se mohli zapojit i vy, návštěvníci. Také potřebujeme zapracovat na sekci návodů a poradny, ke které jsme se zatím ještě nedostali. Motivací nám je vyšší počet návštěv a samozřejmě pozitivní ohlasy, takže pokud se nám u vás líbí, budeme rádi když dovedete kamarády a vyjádříte nám podporu nějakým tím likem, odběrem či jen pouhým komentářem, však to znáte. :)

Děkujeme!

Tým Nintendak.cz

Můžete přejít na konec stránky a zanechat komentář. Pingování není povoleno.

5 komentářů k “Nintenďák se má čile k světu”

 1. Adam-One napsal:

  Držím vám palce a přeju mnoho úspěchů. Jak jste sami zmínili, v ČR je opravdu těžké vzbudit zájem o Nintendo platformu, i když samotnému mě není jasné proč.
  Já jen doufám, že samotné Nintendo na E3 vytáhne nějaký trumf, který by ten zájem vzbudil, ale mám pocit že i kdyby se na hlavu stavěl, tak v ČR jeho reputace bude furt mizivá, obzlášt po fiasku s WiiU. Mám pocit, že jeho všechny české majitele znám :)
  Mějte se

 2. Jugg napsal:

  Díky za komentář. :) Máš naprostou pravdu, ten nezájem o Nintendu u nás nám taky není pořádně jasný. Co se E3 týče, tak jsme sami zvědaví, co se objeví a co Wii U spasí. Stále je šance s tím něco udělat a třeba bude Mario Kart 8 tou malou injekcí k probuzení a následné oznámení nových titulů tou cestou na vrchol – jeden může vždycky doufat. :) Na druhou stranu tu je zase 3DS, a tam zatím já osobně strach nemám.

  • Adam-One napsal:

   Já jen doufám, že Nintendu dojde, že absence pořádného propracovaného multiplayeru ve hrách je jeden z hřebíků v rakvi. MiiVerse je fajn, ale to zákazníky nepřitáhne. Multiplayer s možností tomu druhemu napsat, nebo se spojit hlasem.
   Wii bylo super na offline multiplayer a strávil jsem díky jemu a orientaci na offline multak (split screen, coop) spoustu kvalitního času s přítelkyní. Online multák, např u Mario Kart byl fajn, ale strašne anonymní. Clovek si zahral, ale nebylo sance poznat nikoho noveho. Na par lidi jsem ziskal FriendCodes (diky bohu ze jsou uz pryc) na forech, ale na samotnou hru MarioKartu stejne nedoslo.
   Tohle je dle meho nazoru jedna vec, ke ktere kdyz Nintendo zmeni kompletne pristup a umozni poradnou interakci mezi hraci a zavede multak i do ostatnich 1st party titulu, muze tim nalakat spoustu lidi (hele kup si Wii a dame maria po siti…).
   Co se 3DS tyce, o nej taky strach nemam, ale me se spis prave tyka Console sfera :)
   Budu se tesit na clanky z nadchazejiciho E3 !!

   • Jugg napsal:

    S tím mulťákem je to docela zajímavá myšlenka a něco na ní je. Sám jsem u offline mulťáku strávil neskutečně času. Není nic lepšího, než vyprášit kožich někomu, koho člověk zná a ještě v domácím prostředí. :) Pamatuju se, jak jsem v 99 roce strávil nezapomenutelný chvíle ve split screenu v závodech Crash Team Racing na PS 1. I když takovejch her na to bylo víc. Online hraní má pak něco do sebe, když je dostatečná komunikace a člověk pak svý spoluhráče a protihráče dostatečně pozná.
    Ale jak jsi psal, bez hlasový či textový komunikace to jde stěží. Věřím, že to ale nový Mario kart trochu oživěj a přidaj se k titulům jako Nintendo Land či Super Mario World, který mají podle mě lokální mulťáky dobrý.
    Na E3 se řádně připravujeme, tak nám snad nic neunikne. 😉

 3. Forest napsal:

  Nezajem o Nintendo mno, vetsine cechu proste staci jednoducha pitomost jako Lolko anebo Diablo. Nejde jim o pribeh ani o hru proste jen honi itemy, dolary, expy kvuli slave, ale vetsina z nich na to nema 😀

Zanechte komentář