Wii

Nintendo Wii patří do 7. generace konzolí a je to celkově pátá domácí konzole od Nintenda. Byla představena na E3 v roce 2004 pod názvem Nintendo Revolution. Bližší detaily vylezly na povrch v roce 2005 a v roce 2006 konečně došlo k oficiálnímu představení a změně názvu na Nintendo Wii. Už při oficiálním představení na E3 v roce 2006 Nintendo slavilo velký úspěch a strhlo na sebe obrovskou pozornost a to hlavně díky v té době revolučnímu pohybovému ovládání. Wii bylo uvedeno na trh 19.listopadu 2006 v USA, 2. prosince 2006 v Japonsku a jak je zvykem, tak jako poslední byla Evropa a zde se Wii začalo prodávat 7-9. prosince 2006. V současné době jde o nejvíce prodávanou domácí konzoli Nintenda a celosvětově se prodalo lehce přes 100 milionů kusů.

Nintendo_Wii

Konzole za svými technickými konkurenty výrazně zaostávala, v době kdy byli 3-jádrové procesory, přišlo Nintendo s jedno-jádrovým procesorem IBM Broadway o taktu 729 MHZ, grafickým čipem ATi Hollywood a interní pamětí o velikost 512 MB. První modely konzolí obsahovoly porty pro GameCube ovladače a sloty pro paměťové karty, takže nebyl problém si pouštět hry z předchozí konzole. Bohužel naposledy prodávané modely už toto neměly. Samozřejmě v té době už bylo standardní HD rozlišení a Wii podporovalo pouze 576p. Nicméně slabý hardware nebyl pro Wii překážkou a Nintendo dokázalo, že výkon není důležitý a díky pohybovému ovládání cílilo na casual hráče. Což byl skvělý tah a povedl se. Šlo o poměrně levnou konzoli na které mohla hrát celá rodina. Díky pohybovému ovládání bylo i pro nehráče hraní naprosto přirozené.

galaxy

Super Mario Galaxy

Díky pohybovému ovládání, ale Wii poměrně trpělo na „velké“ hry. Vyšlo spoustu sportovních miniher a jiných hříček, které využívali pohybového ovládání, nebo ne moc kvalitních konverzí z konkurenčních konzolí. Ale nebylo by to Nintendo, kdyby na jejich konzoli nechyběl Mario nebo Zelda. Mario měl hned 2 velké a vlastní tituly s názvem Super Mario Galaxy 1 a 2. Jde o velmi kvalitní tituly, které v době vydání sbírali skoro absolutní hodnocení. Dále pak vyšly dva díly Zeldy. První díl s podtitulem Twilight Princess vyšel současně ještě pro Nintendo GameCube a druhý díl Skyward Sword vyšel v roce 2011 k 25. výročí série Zelda. Samozřejmě šlo opět o velmi dobře hodnocené tituly.

Nintendo Wii lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>