Kirby a jeho svět – postavy

Kirbyho svět - postavy

V předchozí části jsme se seznámili s Kirbym a planetou, na které žije. Nezůstali jsme však jen u toho a trochu jsme se podívali i  na celé Snové království, které náš malý růžový válečník neustále zachraňuje. Dnes je čas trochu pokročit a podívat se na jedny z nejhlavnějších postav, které se za celou Kirbyho herní sérii objevily. Od všemožných zvířátek až po různé démony se jedná o desítky charakterů, které tu škodily, tu zase pomáhaly. Pár jsme jich tedy vybrali, a pokusíme se vám je v následujícím článku představit.

Považuji za důležité zmínit, že kromě své rasy „kirbyů“, kdy se jedná o stejné malé koule  jen v jiných barvách, se po boku Kirbyho neobjevil žádný výraznější společník, který by mu dělal parťáka. Kirby je zkrátka válečník každým coulem a většinu problémů vyřeší bez cizí pomoci. Přesto mu sem tam někdo pomůže, a kolikrát je to i záporná postava, od které byste to jinak nečekali. Ano, i zde se objevuje tak trochu japonský fenomén – když proti sobě máte v jedné hře padoucha, který škodí kde se dá, neznamená to, že vám v další hře nemůže  i pomáhat. Co vy víte, někdy se třeba můžeme vydat i na jeho záchranu.

King Dedede

King DededeKrál Dedede je považován za Kirbyho úhlavního nepřítele a v herní sérii se vyskytuje od počátku. Vzhledem k tomu, že se kromě jedné hry (Kirby and the Amazing Mirror) vyskytl ve vše titulech, jedná se o druhou nejslavnější postavu z planety Pop Star. Přestože se jedná o hlavního záporáka, není král Dedede nikterak zlý. Většinu toho zlého, co ve hrách vykonal, vykonal především proto, že byl ovládám daleko větším zlem, které s ním mělo pokaždé jen špatné úmysly. Když už se pustil do páchání nějakých neplech, většinou to bylo způsobeno pouze vlastní sobeckou povahou, kdy mu šlo někdy o všechno jídlo v království či o neustálou snahu o to být lepší než Kirby.

Dedede je velký tučňák, který má na sobě doslova santovský oblek a v rukách třímá velké kladivo. Má podobnou schopnost jako Kirby – nasávání – a neustále ji trénuje a vylepšuje, aby se našemu hrdinovi vyrovnal. Jako vládce Snové země má všude po planetě posázené své pevnosti a ku pomoci své poddané. V posledních letech však vůči Kirbymu vystupuje daleko přátelštěji a v mnoha hrách mu pomáhá.

Meta Knight

Meta KnightMezi jednu z nejoblíbenějších postav patří rozhodně Meta Knight. Jedná se o malého rytíře s netopýřími křídly a ocelovou maskou, kterou prakticky nesundavá. Jeho největší zbraní je pak meč Galaxia. Meta Knight je u fanoušků oblíben především pro své chování, kdy nejsou jeho motivy zcela nikdy známé. Jedná se o takříkajíc tajemnou postavu, která s Kirbym chvíli soupeří, chvíli zase pomáhá. Meta Knight se objevil nejen ve všech hrách ale i v seriálu a manze. Má vysoký smysl pro čest a poctivost a nikdy by nedokázat žít s pocitem, že by Kirbyho či kohokoliv jiného, porazil nečestně a nesportovně. Vlastní také bojovou loď Halberd a je vůdce skupiny, která si říká Meta Knights.

Meta Knight se objevil v mnoha spin offech, kde byl hratelnou postavou. Namátkou budiž třeba Super Mario Smash Bros. Brawl, který vyšel na konzoli Nintendo Wii v roce 2008.

Dark Matter

Dark MatterDark Matter můžeme volně přeložit jako jakousi černou hmotu, která chce pohltit vše, co jí stojí v cestě. Její hlavní podstata vězí v posednutí věcí nebo postav a jejich zneužití ve svůj vlastní prospěch. Na rozdíl od ostatních postav nepatří jméno Dark Matter pouze jedné bytosti, nýbrž odkazuje na větší počet temných bytostí, které na sebe berou podobu stínových přízraků s jedním okem. (Čistě selsky bych je ale označil za jakési černé koule s očima uprostřed.) Černá hmota se poprvé objevila v roce 1995 ve hře Kirby’s Dream Land 2 a od té doby slouží jako jeden z hlavních záporáků celé série. Je to právě ona, kdo má často ve svých pařátech nebohého krále Dededeho. Ve většině her slouží jako hlavní boss, který své barvy ukáže až na konci hry ale jsou i určité výjimky, kdy se za různé odrůdy Černé hmoty dají považovat i řadoví nepřátelé, jako třeba Nidoo, Mariel či N-Z.

Lololo a Lalala

Lololo a LalalaAč původně zlí bossové, Lololo a Lalala se později stali Kirbyho kamarádi a spojenci. I když se to nezdá, mají za sebou bohatou herní minulost, která sahá až za hranice Kirbyho série. Lololo a Lalala se objevili již v roce 1985 ve hře Eggerland Mystery, která byla vytvořena studiem HAL Laboratory – tedy stejným studiem, které stálo o pár let později u zrodu Kirbyho. Není jisté zda jde o sourozence či pár. I přestože nemají žádná ústa, dokáží v mnoha hrách komunikovat. Mimo herní sérii se objevili především v seriálu Kirby: Right Back At Ya!, kde Kirbymu dokázali několikrát pomoct. Ve hrách plnili daleko skromnější role a většina jejich aktivit se týkala posouvání krabic, což byl odkaz právě na zmiňovanou hru Eggerland Mystery.  Naposledy se objevili v právě vycházející hře Kirby: Triple Deluxe na Nintendo 3DS.

V Kirbyho světě se nachází opravdu velké množství postav ale jen některé z nich mají dlouhého trvání. Mnoho postav je například známo pouze ze seriálu či mangy a často tak ve hrách plní odlišnou roli, než původně měli. Dejte nám vědět, co si o Snovém království myslíte vy a pokud si stále myslíte, že růžová barva je pro holky, neříkejte to Kirbymu do očí, nebo vás vcucne jak malinu!

[embedyt]http://www.youtube.com/watch?v=I61RdIMqfuQ[/embedyt]

Můžete přejít na konec stránky a zanechat komentář. Pingování není povoleno.

Jeden komentář k “Kirby a jeho svět – postavy”

  1. Jugg napsal:

    Nikdy není dobrý psát článek ve spěchu a odjet na víkend pryč. Opraveny všechny chyby a překlepy, které jsem stihl bez kontroly a v rychlosti nasekat – a že jich bylo. Takže se omlouvám všem čtenářům, kteří stihli neupravenou verzi přečíst.

Zanechte komentář