V pokračování našeho retro tématu se podíváme na další digi hry od Nintenda, které vyšly pod názvem Game & Watch. A nyní už nepůjde pouze o klasické digi hry, tak jak je známe, ale Nintendo se nebálo experimentovat a přineslo „stolní“ digi hry v designu hracích automatů, které patřily spíše na stůl než do rukou při cestování. V nich Nintendo vyzkoušelo převrácení herního obrazu pomocí zrcadel. Kromě toho se také začali objevovat známé značky a postavy, jako byl např. Donkey Kong, Mario nebo Zelda.
Série Multi Screen
Tato série v počtu titulů je úplně největší ze všech. Dohromady jich vyšlo patnáct a vycházely mezi roky 1982 a 1989. V počátcích vycházely hry v nákladu 1 250 000 kusů a postupně se snižoval na 500 000 a 250 000 kusů. Jde také pravděpodobně o nejznámější sérii. Zvláštností na hrách z této série je to, že všechny mají otevírací mechanismus a jsou víceméně jako kniha, takže hru otevřete a uvnitř jsou tlačítka s dvěma displeji, což byla také velká změna oproti původním sériím. Většina her se otevírá zezdola nahoru, z čehož nejspíše designově vyšlo Nintendo DS. Tři hry mají otvírání jinak a otevírají se opravdu jako kniha, zleva doprava. Jako první vyšla hra Oil Panic, která je velmi oblíbená. Hra se objevila na trhu 28.5.1982 a princip hry spočívá v tom, že na benzinové pumpě odchytáváte kapající olej, který pak ještě musíte vylít z oken, kde se pohybují zákazníci, které samozřejmě nesmíte trefit. V další hře už Nintendo použilo svojí (v té době) nejznámější postavičku a to Donkey Konga. Hra nese jednoduchý název Donkey Kong a jako v automatové hře musíte vylézt na budovu a vyhýbat se sudům, které po Vás opičák hází. V listopadu 1982 přišla nová hra, kde se použily známé postavy od Disneyho. Ve hře Mickey & Donald ovládáte obě postavy a hasíte s nimi požáry. Hra Green House se objevila na trhu před Vánoci roku 1982 a bráníte v ní skleník před nájezdy hmyzu pomocí postřikovače. Po tří měsíční pauze se objevila hra Donkey Kong II, kde ovládáte Donkey Konga Jr. a snažíte se zachránit svého otce, kterého uvěznil Mario. O týden později se objevila hra Mario Bros. a už podle názvu Vám musí být jasné, kdo se ve hře objevuje. Ano, je to Mario s Luigim a oba bratři kompletují balíky, které pak odesílají a nesmějí je upustit.
Opět po delší pauze se 10.8.1983 na pulty obchodů dostala hra Rain Shower. V této hře jste v domě a posunováním prádelních šňůr se snažíte zabránit, aby Vám zmoklo prádlo. Po dalších dvou měsících vyšla hra Life Boat, kde ovládáte záchranný člun a zachraňujete lidi, kteří skáčou z hořící lodi. Před Vánoci roku 1983 se dočkala zpracování herní klasika a to Pinball. Hra nesla stejné jméno jako původní klasika. Principy zůstaly nezměněny, takže se snažíte udržet kuličku na hracím stole. Po více než roce (15.2.1985) se objevila další známá hra a tentokrát to byla karetní. Hra Black Jack je všem snad známá a komu ne, tak bych je to obdoba české jednadvacítky. Po dlouhých 14 měsících, v roce 1986, se objevila hra Squish. Hra je poměrně jednoduchá a jen uhýbáte před překážkami, které se na Vás posunují. Po dalších dlouhých 14 měsících se v červnu 1987 objevila hra Bomb Sweeper. Tato hra je na první pohled podobná Squishi, ale podle mě je daleko lepší a zábavnější. Ve hře se snažíte deaktivovat bomby ke kterým se musíte dostat přes náhodně vygenerované bludiště, ve kterém můžete posouvat i objekty, ale jen za předpokladu, že není v cestě žádná jiná překážka. Na deaktivaci bomby máte časový limit. Jedna z mála her, která má velkou znovu hratelnost. Začátkem roku 1988 se objevila na pultech hra Safe Buster, kde chytáte bomby a musíte je ještě likvidovat. Jde v podstatě o variaci Oil Panicu. Ještě ten samý rok se objevila hra Gold Cliff, která je o sbírání zlata. Hráč přeskakuje po plošinkách a snaží se dostat ke zlatu, které je na útesu. Musíte přeskakovat rychle, protože plošina se rychle objeví a zas rychle zmizí. A poslední hra z této série vyšla 26.8.1989 a nešlo o nic jiného než o hit Nintenda z NESu a byla to Zelda. Pochopitelně se chopíte role Linka a většinu času probojujete. Draci unesou princeznu a vy se jí vydáváte zachránit. Cestou bojujete s kostlivci a úspěšnými průchody naplňujete Triforce. Po naplnění Triforce můžete zachránit princeznu Zeldu.
Série New Wide Screen
Tato série už podle názvu se designem vrací k sérii Wide Screen a vypadá tedy jako klasická digi hra s jedním displejem. Této sérii se nevedlo už tak dobře až na Super Mario Bros.. Celkové vzniklo 8 her v této sérii a vyráběla se dlouhých 9 let. První titul, který se objevil na pultech obchodů byl Donkey Kong Jr. a stalo se tak 26.10.1982. Hra vychází z arkádové předlohy stejného názvu a opět zachraňujete svého otce Donkey Konga, který je uvězněn v kleci. Musíte sebrat čtyři klíče, abyste ho mohli osvobodit. V průběhu léta roku 1983 vyšla hra Mario’s Cement Factory. Zde se ujmete Maria,který pracuje v cementárně. Snažíte se naplnit mixy cementem přes několik sýpek. Sýpka vám samozřejmě nesmí přetéct. O dva měsíce déle se objevila hra Manhole, kde zakrýváte kanálové šachty, aby do nich nespadli lidé co chodí po ulici. Jednalo se o barevnější verzi digi hry z roku 1981, která vyšla v Gold sérii. V roce 1985, ale vyšla úplně nová hra s názvem Tropical Fish. V pokoji máte dvě akvária ze kterého Vám vyskakují rybky a vy s malým akvárkem běháte po pokoji a snažíte se, aby žádná rybka nedopadla na zem, jinak ji sežere kočka. Po skoro tří leté pauze (8.3.1988) se objevily hned tři hry najednou. První z nich byla Super Mario Bros.. Nintendo zde převedlo svůj hit z NESu do kapesní podoby. Na 3 řádcích se zobrazují plošiny po kterých musíte přeskakovat a někde jsou i různé překážky. Na konci každého levelu najdete princeznu Peach a pokračujete dále. Hra byla poměrně hodně úspěšná, ale podle mě za to mohlo spíše slavné jméno než její kvalita. Druhým titulem byla hra Climber, která je založena na hře Ice Climber z NESu. Chopíte se kluka, který skáče po plošinách a snaží se dostat co nejvýše. Ve zdolání cíle se Vám snaží zabránit monstra. A třetí hrou z již zmíněného data je Ballon Fight. Zde přeskakujete Balloon Manem z plošiny ve vodě na jinou a snažíte se pochytat co nejvíce balónků. Po nabírání 25 kusů začne druhá fáze, kde musíte posbírat co nejvíce balónků v daný časový limit. Pokud toto úspěšně zopakujete 8x, tak přichází na řadu souboj s Oiram Repusem, který po Vás hází různé předměty, kterým se musíte vyhýbat. Pokud tuto fázi přežijete, tak Oiram Repus půjde do vězení. Poslední hrou ze série New Wide Screen je hra Mario The Juggler. Tato hra vyšla opět po delší pauze 14.10.1991 a byla to i poslední Game & Watch hra vůbec. Ve hře ovládáte Maria, který žongluje s předměty a nesmí žádný upustit. Hra vychází z úplně první hry Ball.
Série Table Top
Jedna z poměrně unikátních sérií „digi her“. Tyto hry byly vyvedeny v designu velkého hracího automatu a ergonomicky nebyly moc uzpůsobené, aby se daly držet v ruce i přesto, že nebyly až tak moc velké. Hry z této série jsou největší ze všech Game & Watch her. Velkou novinkou byl barevný displej a překlápění obrazu pomocí zrcadel, díky čemuž se docílilo většího jasu u finálního obrazu. V této sérii vyšly dohromady čtyři hry, které mají společné to, že všechny vyšly v roce 1983 a měly náklad pouze 250 000 kusů. Tři z nich už měly své předchůdce v předešlých sériích. Dne 28.4.1983 se na pultech objevily hned dvě hry z této série. První z nich byla Donkey Kong Jr. a druhá Mario’s Cement Factory. Obě hry jsou v podstatě stejné, až na úpravy herních plánů, jako jejich předchůdci v sérii New Wide Screen a jsou popsány výše. Třetí hrou a jedinou novou je Snoopy. Charlie hraje pod stromem na klavír a vy ve Snoopyho kůži musíte ničit noty, aby neprobudily ptáky, kteří spí nad Vámi. A poslední je už také známá hra Popeye, kde se chopíte Pepka Námořníka, kterým chytáte předměty od Olive a snažíte se vyhnout útokům od Bruta.