Nové Nintendo 3DS – Co Zatím Víme

Nové Nintendo 3DS

Nintendo nikdy nespí a když už to vypadá, že spí, tak jen vyčkává. Celé léto u nás panují rozsáhlé slevy na hry a konzole od Nintenda ale jinak se zprávy z nintenďáckého tábora jen tak lehce tetelí a přicházejí po velmi malých dávkách. Pokud jste ovšem tento víkend zůstali doma a nevydali se někam do přírody tak jako já, jistě už víte, o čem se poslední dny v herním světě mluví nejvíce – o nově oznámené verze handheldu Nintenda 3DS, který byl v Japonsku označen jako New Nintendo 3DS. Co zatím víme a jaké detaily jste mohli případně přehlídnout, na to se společně podíváme v článku, který jsem se pokusil dáti dohromady.

Nový Hardware

Nové Nintendo 3DS se prezentuje hned několika úpravami. Mezi ty nejvýraznější patří jednoznačně úpravy hardwaru.

C-Stick

Pod názvem C-Stick si můžeme představit druhou analogovou páčku, která zastoupí tzv. Circle Pad (v Evropě známý také jako Slider Pad) a ulehčí tak nám, hráčům, práci s kamerou v určitých hrách. Jistě se najde mnoho z vás, kteří se někdy potýkali anebo se potýkají s ovládáním při hrách jako Resident Evil: Revelations či Monster Hunter 3 Ultimate – s touto přídavnou páčkou by tomu měl být konec i pro majitele, kteří dosud Circle Pad nevlastní. Musím zde ale poznamenat, že se nejedná o stejný analog, který se nachází na levé straně, nýbrž o menší verzi umístěnou nad tlačítky x/y (viz obrázek níže). Seznam prozatím ohlášených her, které budou C-Stick podporovat, je následovný: Monster Hunter 4 Ultimate, Dragon Quest X, Final Fantasy Explorers a Super Smash Bros. pro Nintendo 3DS.

C-Stick

C-Stick

 

Tlačítka ZL a ZR

U Nového modelu se také objeví další přídavná tlačítka umístěná hned za tlačítky L a R. O nějakém speciálním využití se zatím neví ale se najdou takové hry, které tyto další možnosti ovládání uplatní.

NFC

Bezdrátová komunikace na krátké vzdálenosti neboli NFC (Near Field Communication) chcete-li, slouží všeobecně k bezdrátovému spojení různých zařízení ve velmi krátkém dosahu. Co se nového Nintenda 3DS týče, bude takováto čtečka umístěna pod spodní displej a nebude sloužit k ničemu menšímu, než ke spojení handheldu s figurkami Amiibo. Těžko pak filozofovat nad tím, jestli bude NFC zprovozněno také na starších modelech 3DS, jak bylo nejdříve avizováno (např. zdroj), anebo je to otázka pouze Nového Nintenda 3DS.

New Nintendo 3DS - Amiibo

New Nintendo 3DS – Amiibo

 

Stabilní 3D Efekt

Velkého vylepšení by měl doznat i 3D efekt, který by už neměl tolik rušit a měl by být stabilní i pokud hráč se svým handheldem všelijak naklání či mává. Úhel a naklonění by už tedy neměly býti překážkou a hraní bychom si mohli vychutnat v plném 3Déčku i přesto, že na moment uhneme pohledem.

Rychlejší CPU

Tento nadpis zní povětšinou daleko lépe než se nakonec v praxi tváří ale Nové Nintendo 3DS by mělo být rychlejší, a to především co se celkového operačního systému týče – aplikace jako Nintendo eShop či Miiverse samozřejmě nejsou výjimkou.

Vylepšený webový prohlížeč

Stejně jako předchozí zmínka o CPU, i tady by mělo dojít ke zvýšené rychlosti a podpory HTML 5. Zajímavou informací je také to, že v Japonsku bude na prohlížeči nastaven filtr, který bude blokovat veškerý nevhodný obsah pro osoby do 18 let a jeho zrušení bude stát menší poplatek. Zdali to takto bude i u nás v Evropě ještě není známo.

Bezdrátová komunikace s PC

S novým modelem bude možné také komunikovat s PC, který bude pracovat pod operačním systémem Windows 8 a 7 a bude tak možné mezi jednotlivými zařízeními přenášet mediální soubory.

Bezdrátová komunikace

Bezdrátová komunikace

 

MicroSD

Na rozdíl od nynější verze (klasické SD karty) bude Nové Nintendo 3DS obsahovat slot pro karty typu MicroSD, který se bude nacházet ve stejném místě jako baterie. Převod dat mezi systémy by měl fungovat jako doteď s tím, že  bude možné zkopírovat veškerá data bezdrátově (starý systém -> PC -> nový systém) bez nutnosti manipulace s SD kartami. (Vše nejspíše s pomocí určité aplikace.) Bohužel však musím upozornit na to, že data nebudou moci být převáděna z nového systému na starý!

Změna Designu

Po vzoru Nintenda 2DS došlo ke změnám umístění tlačítek Start a Select, které se teď budou nacházet pod tlačítky ABXY. Další změnou je umístění posuvníku na ovládání hlasitosti na vrchní obrazovku a zrušení tlačítka pro zapnutí Wi-Fi, jenž je bude řešeno softwarově v nastavení handheldu. Opomenout nesmím také cartridge slot na hry, která bude spolu se stylusem umístěna v zadní části systému. Pokud bych se měl osobně vyjádřit k otázce stylusu, tak to celé vidím jako hodně velký krok zpět, protože není nic horšího, než při hraní lovit tu vaši el. tužtičku kdesi na druhé straně.

Vylepšené Osvětlení Foťáku

Ačkoliv rozlišení zůstává stejné, a to nejen u foťáku, zapracovalo se na osvětlení.

Nové Osvětlení

Nové Osvětlení

 

Nový Nabíjecí Systém

AC adaptér zůstává stejný jako u stávajícího modelu ale můžeme očekávat novou nabíjecí stanici, která se s příchodem Nového Nintenda 3DS objeví na trhu. (Prozatím tedy jen na tom japonském)

Exkluzivní hry

Zřejmě nejkontroverznější položka, která se nového systému týká. Ne že bychom to už jednou nezažili (Nintendo DS -> DSi) ale i tak to vyvolává vášně široko daleko. Ano, Nové Nintendo 3DS bude mít také hry, které na stávajících verzích zkrátka nepůjdou. Veškeré soudy zatím ponechme stranou, neboť prozatím jedinou takto oznámenou hrou je Xenoblade Chronicles a jak to bude dál, to se zkrátka ukáže.

Specifikace

 

Nové Nintendo 3DS

Výška – 80,6 mm – stávající verze: 74 mm

Šířka – 142 mm – stávající verze: 134 mm

Hloubka – 21,6 mm – stávající verze: 21 mm

Váha – 253 gramů (baterie, stylus, MicroSD) – stávající verze se vším všudy: 235 gramů

 

Horní obrazovka – 3,88 palců – stávající verze: 3,5 palců

Spodní obrazovka – 3,33 palců – stávající verze: 3 palce

 

Výdrž baterie 3,5 až 6 hodin.

Nové Nintendo 3DS - porovnání

Nové Nintendo 3DS -porovnání

 

Nové Nintendo 3DS XL (v Japonsku označení LL)

Výška – 93,5 mm – stávající verze: 93 mm

Šířka – 160 mm – stávající verze: 156mm

Hloubka – 21,5 mm – stávající verze: 22 mm

Váha – 329 gramů (baterie, stylus, MicroSD) – stávající verze se vším všudy: 336 gramů

 

Horní obrazovka – 4,88 palců

Spodní obrazovka – 4,18 palců

 

Výdrž baterie 3,5 až 7 hodin.

Rozlišení obrazovek se nemění a je stále stejné! (Horní obrazovka 800×240, spodní obrazovka 320×240)

Nové Nintendo 3DS XL - porovnání

Nové Nintendo 3DS XL – porovnání

 

Informace k uvedení na trh

Ohledně informací je nejdůležitější ta, kdy můžeme vydání nového modelu vůbec očekávat. V Japonsku se konzole vřítí na trh přesně 11. října ale na evropské vydání si budeme muset počkat do roku 2015. Pokud bychom si japonské ceny přepočítaly na ty naše české, tak bychom Nové Nintendo 3DS mohli pořídit za zhruba 3250 Kč a Nové Nintendo 3DS Xl za 5000Kč.

Prozatím oznámené modely, které všechny přicházejí se 4GB MicroSD kartou, jsou tyto:

Nové Nintendo 3DS (Bílá a Černá)

Nové Nintendo 3DS

Nové Nintendo 3DS

 

Nové Nintendo 3DS XL (Metalická Modř a Metalická Černá)

Nové Nintendo 3DS XL

Nové Nintendo 3DS XL

 

Speciální Monster Hunter 4 Ultimate Verze XL

Monster Hunter 4 Ultimate Verze XL

Monster Hunter 4 Ultimate Verze XL

 

Speciální Super Smash Bros. Verze XL

Super Smash Bros. Verze XL

Super Smash Bros. Verze XL

 

Vyměnitelné Obaly

Na závěr jedna informace, které nejspíše nepotěší ty, kteří uvažují o koupi Nové XL verze. Standartní verze 3DS totiž bude mít k dispozici vyměnitelné kryty pro obě dvě obrazovky. Prozatím bylo odhaleno 38 kousků, z nichž by se každý z nich měl cenově pohybovat kolem 200 Kč.

Nové 3DS Kryty

Nové 3DS Kryty

Celý tento článek byl sepsán na základě tohoto zdroje a pokud se chcete ještě na všechno hezky podívat, můžete tak učinit díky videím níže. Chystáte se Nové Nintendo 3DS pořizovat či Vás tímto společnost Nintendo jen rozohnila? Rozhodně se vyjádřete a podělte se s námi o své názory.

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=Jdy9Z_bDIC8[/embedyt]

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=ghFEU4t_Pm8[/embedyt]

Můžete přejít na konec stránky a zanechat komentář. Pingování není povoleno.

2 komentářů k “Nové Nintendo 3DS – Co Zatím Víme”

 1. Djystechos64i napsal:

  http://www.cairoparts.pl/wybieramy-opony-letnie-do-samochodu
  Looking for a new or used auto can be quite a challenging method if you do not know what you are actually doing. By educating yourself about car store shopping before you decide to visit the dealership, you may make stuff easier for your self. The following tips can help the next shopping getaway become more pleasurable.

  Generally provide a auto mechanic together when searching for a whole new motor vehicle. Auto dealers are popular for promoting lemons and you do not desire to be their after that patient. If you can not obtain a auto technician to check out autos along with you, a minimum of ensure that you have him review your ultimate decision prior to buying it.

  Know your boundaries. Before you begin shopping for your next automobile or vehicle, decide how much you can manage to shell out, and stick to it. Don’t forget to include desire for your estimations. You can expect to spend close to twenty percent as a payment in advance as well, so prepare yourself.

  Just before going to a car dealership, know what type of automobile you would like. Analysis all of you choices just before store shopping so you can decide what works for your financial allowance and household needs. Shop around to find out exactly how much you ought to pay for any possible automobile.

  Prior to signing any contract spend some time to go through every single line, like the fine print. If you find something outlined that you simply do not fully grasp, will not sign before you purchase an solution that you just fully grasp. Unsavory salesmen are able to use a legal contract to put a lot of costs that were not mentioned.

  In the event you keep the preceding assistance in your mind next time that you simply go purchasing a car, you may be more prone to obtain a good bargain. Purchasing a vehicle lacks to become head ache. Use the information using this report and you will have the vehicle you want with a good cost.

 2. RE:Nove Nintendo 3DS – Co Zatim Vime | Nintendak.cz НПП Валок Ролики печей цемзаводов

Zanechte komentář