Nintendo zveřejnilo výsledky hospodaření

nintendo-earnings-2013Nintendo zveřejnilo výsledky hospodaření za období duben – prosinec 2014 a rozhodně s nimi není spokojené. Oficiální zpráva uvádí (celá zpráva zde), že se prodalo 42,74 milionů Nintenda 3DS a 5,86 milionů Wii U (za zmíněných 9 měsíců). Právě Wii U je pro Nintendo největší problém. Vzhledem ke slabým prodejům se předpokládá, že Nintendo bude po celý rok ve ztrátě 336 milionů dolarů. Firma si to sice může dovolit, protože má velké rezervy, ale dobrá situace to rozhodně není. Nintendo není spokojeno ani s prodeji Nintenda 3DS a hlavně s prodeji 2DS. Přeci jen jde o levný handheld, který by se měl prodávat daleko lépe a to se neděje, když se ho prozatím prodalo 2,1 milionu kusů.


S čím ale Nintendo spokojeno být může jsou, to jsou hry. Hry The Legend of Zelda: The Wind Waker HD, Wii U Party a Super Mario 3D World, které vyšly na Wii U, prodaly každá přes milion kusů. A ještě úspěšněji si vedou hry pro 3DS/2DS a to následovně:

  • Animal Crossing: New Leaf – 3,52 milionu
  • Pokémon X/Y – 11,61 milionu
  • The Legend of Zelda: A Link Between the Worlds – 2,18 milionu
  • Mario & Luigi: Dream Team Bros. – 2 miliony

Vedení Nintenda se rozhodlo, že z důvodu špatných výsledků si ředitelé a zástupci sníží platy o 30% po dobu 5 měsíců a Satoru Iwata (CEO) si plat sníží dokonce o 50%. Firmu tento krok určitě nespasí, ale snad se hoši začnou více snažit.

Můžete přejít na konec stránky a zanechat komentář. Pingování není povoleno.

Zanechte komentář