Mario a jeho svět – kladní hrdinové

Mario a kladné postavy z jeho světa

Kromě Maria se v jeho universu vyskytuje několik dalších, charakteristicky výrazných, postav, které ho doprovázejí při záchraně princezny, při různých sportovních kláních nebo se i časem osamostatnili a dočkali se i vlastních her. Nyní se podíváme na ty nejzajímavější a nejznámější. (Věřte tomu, že celý výčet postav bychom tu mohli psát týden v kuse a  i tak by se ještě na některé nedostalo.)

Princezna Peach345px-Princess_Peach_Artwork_-_Super_Mario_3D_World
Peach je princeznou Houbového království, kde žije na svém zámku s Toadem a dalšími Toady. Jde také o Mariovu milou, takže pochopitelně postavu, kterou Mario neustále zachraňuje. Je ztvárněna jako klasická pohádková princezna – nosí dlouhé šaty a korunku. Jako většina kladných charakterů v tomto universu je princezna dobrosrdečná, velkorysá, dobře vychovaná a velmi energická. Ačkoliv je často unášena Bowserem (v jedné hře Toadsworth poznamenává, že je unášena průměrně jednou týdně), tak k němu necítí žádnou nenávist – jde tedy zřejmě o jeden z nejkladnějších charakterů. Princezna je velmi přátelská k trošku pomalejšímu Luigimu a také je velkou kamarádkou s princeznou Daisy.
Poprvé se objevila ve hře Super Mario Bros. z roku 1985 a jde o hlavní charakter něžného pohlaví v Mariovském universu. Princezna Peach se dočkala i vlastní hry, a to v roce 2006 na Nintendo DS s názvem Super Princess Peach. Hra sklidila celkem rozporuplné ohlasy.

Luigi150px-Mario_Party-_Island_Tour_Luigi_Artwork
Jak jistě víte, tak Luigi je mladší, ale vyšší brácha (přestože v byl původně designován jako stejně vysoký) Maria. Ve hrách se většinou objevuje jako Máriův parťák. Dále je pro něj charakteristický jeho zeleno-modrý oblek. Povolání má úplně stejné jako Mario – je instalatérem. Je dobré napsat, že Luigi je vždy ve stínu svého bratra, což jemu osobně ani moc nepřijde, ale ostatní postavy mu to často připomínají. Oproti Mariovi je povahově spíše plachý, nervózní, pomalejší a celkově pusobí, že je trochu hloupý – na druhou stranu je ale dobromyslný. I když to není oficiální, spekuluje se o tom, že Luigi je zamilovaný do princezny Daisy. Romantický pár tvoří ve filmu Super Mario Bros. a v Mario Kart Wii je monžost vidět je jak spolu tančí. Vzhledem k tomu, že má Mário princeznu Peach, je toto spojení celkem logické.
Luigi se poprvé objevil ve hře Super Mario Bros. z roku 1983 a je samozřejmě vytvořen Shigeru Miyamotem. Původním záměrem k vytvoření Luigiho bylo pouze to, aby spolu mohli hrát dva hráči zároveň – tedy multiplayerový mód. Od té doby se objevil ve skoro každé hře po boku Maria. Luigi se ale dočkal i vlastních her, a to Mario is Missing, Luigi’s Mansion a Luigi’s Mansion: Dark Moon. Luigi je docela výrazná postava Mariovského univerza a vzhledem k tomu, že má vlastní hry, tak můžeme slíbit, že mu budeme věnovat jeho vlastní téma.

Princezna Daisy240px-DaisyMP8Official
Daisy je princeznou země Sarasaland a oproti princezně Peach je i méně známou postavou. S princeznou Peach má společné to, že obě jsou velmi často unášeny. Daisy je neustále unášena mimozemšťanem Tatangou, který se s ní chce oženit a získat tím kontrolu nad zemí Sarasaland. V novějších hrách ale bylo naznačeno, že princezna Daisy je obyvatelka Houbového království. Oproti princezně Peach má chování přeci jen trochu odlišné – Daisy má spíše „klučičí“ chování a je tedy trošku „divočejší.“ Do princezny Daisy je kromě Luigiho  zamilován také Waluigi, který způsobuje poměrně dost problémů.
Daisy byla poprvé ve hře Super Mario Land, která vyšla v roce 1989 pro Game Boy. V původních návrzích vypadala dost podobně jako princezna Peach, ale v roce 2004 ve hře Mario Party 4 byl předveden její nový vzhled, který známe do dneška. Do dnešního dne se objevila ve 43 hrách.

ToadYellowToad2
Jde o obyvatele Houbového království a jde o nejoddanějšího pomocníka princezny Peach. Přestože je Toad jméno, tak značí i celý druh.Všichni obyvatelé Houbového království jsou v podstatě Toadové, ale nějací jsou odlišeni vlastními jmény, kde je slovo Toad v základu slova (např. Toadette, Toadsworth, Toadbert). Jejich hlavním poznávacím znakem je to, že jako čepici mají klobouček z houby a vestu – tím se právě také někteří Toadové odlišují, protože mají rozdílně zbarvený klobouček nebo vestu. Toad není ve hře nikdy jako hlavní postava, ale většinou jako pomocník Maria nebo někoho jiného z hlavnějších hrdinů. Přesto, že je velice loajální k princezně a Mariovi, tak jde asi o nejvíce plachý charakter. V Luigi’s Mansion jsou Toadové například často vidět, jak brečí nebo se schovávají.
Toad byl vidět poprvé v roce 1985 ve hře Super Mario Bros a od té doby se zobrazuje v každé Mariovské hře, včetně sportovních nebo závodních odboček.

YoshiYoshistory2
Yoshiové jsou malí inteligentní dinosauři, kteří žijí hlavně na Yoshi Island ale vzhledem k tomu, jak jsou rozšíření, tak je naleznete i na ostrovech Lavalava a Isle Delfino. Jako útočné zbraně používají dutá vajíčka nebo vrhací zbraně. Stejně jako Toadové, mají i Yoshiové jednoho svého hlavního hrdinu, který se jmenuje jako celý druh, tedy Yoshi. Yoshiové se od sebe liší barvami a schopnostmi – např.  žlutý má křídla pro létání, červený plive oheň apod. Hlavní Yoshi je Mariův parťák, který ho často využívá jako svého oře a jezdí na něm vstříc dalšímu dobrodružství. Yoshi se poprvé objevil v roce 1990 ve hře Super Mario World. Je to také jedna z mála vedlejších postav, která má vlastní herní sérii. Většinou jsou hry s Yoshim určeny pro menší hráče.

V dalším díle tohoto tématu si představíme hlavní záporné charaktery.

Můžete přejít na konec stránky a zanechat komentář. Pingování není povoleno.

Zanechte komentář