Wii U

Nintendo Wii U patří do současné 8. generace konzolí. Konzole byla uvedena na evropský trh  30.11. 2012. Bohužel tuto konzoli, na rozdíl od svého předchůdce, trápí malé prodeje, které byly ze začátku spojené s nedostatkem kvalitních her. Dnes už je situace daleko lepší a vyšlo už několik kvalitních titulů, ale ani toto silnějším prodejům nepomáhá. Přestože je to nástupce Nintendo Wii, tak už nemíří přímo na pohybové ovládání, ale trošku někam jinam.

Tím nejdůležitějším je daleko výkonnější hardware, který má oproti svému předchůdci značně navrch – v konzoli je 3-jádrový procesor o frekvenci 1,24 GHz, 2GB RAM a grafická karta AMD Radeon. Mezi další příslušenství patří WiFi a 4x USB porty. Oproti konkurenčním konzolím cílí Wii U jen na hráče, takže se nedá počítat s přehráváním Blu-Ray nebo DVD disků. Konzole používá vlastní formát disků (obdoba Blu-Ray disků) a tím pádem i rozdílnou mechaniku. Svá data a hry si můžete ukládat na vestavěnou flash paměť o velikosti 8 GB nebo 32 GB (podle zakoupené verze). Může se zdát, že Wii U má oproti současné generaci slabý hardware a nemá co nabídnout ale opak je pravdou. Nintendo vždy dělalo hry, které nebyly možná graficky na špici, ale co se týče hratelnosti, tak to už byla jiná píseň. A ne jinak je tomu i u této konzole.

wii u

Největší inovací je nový ovladač, nazývaný Wii U Gamepad. Ten vypadá pomalu jako tablet – má dotykový displej a klasická herní tlačítka a páčky, takže se Vám při hraní na displeji zobrazují dodatečné informace ke hře (např. mapa) a nebo skrz obrazovku ovládáte nejrůznější minihry apod. Dále se dá ovladač využít jako náhrada televize, pouze tedy pokud hra podporuje funkci off-TV. Pokud nechcete sedět u televize nebo se na ní třeba někdo dívá, tak si můžete obraz přenášet na obrazovku ovladače. Ovladač má v sobě zabudovaný mikrofon, reproduktory a kameru.

Na Nintendo Wii U samozřejmě nesmí chybět velice oblíbené hry z produkce Nintenda, takže zde naleznete Super Mario Bros. U, New Super Luigi U, ale také velice úspěšné hry jako je ZombiU, Rayman Legends, Assassin’s Creed 3, Batman Arkham City a mnohé další. V poslední době vyšly také hry jako Pikmin 3 nebo Super Mario 3D World, která po světě sbírá absolutní známky a často vyhrává nemalá ocenění – kupříkladu  hra roku. Nintendo, jako jediný výrobce, na svých zařízeních podporuje zpětnou kompatibilitu her pro starší konzole. Bohužel je pouze digitální, ale i tak stojí za zmínku. Takže pokud by Vám nabídka titulů pro Wii U nestačila, tak můžete sáhnout po některých skvělých hrách, které vyšly na Nintendo Wii nebo GameCube. A to samé platí i pro ovladače. Veškeré ovladače pro Nintendo Wii jsou použitelné i na nové konzoli.

mario world

Super Mario 3D World

Co v budoucnu čeká tuto konzoli nelze moc odhadnout, ale snad se jí výrazně zvednou prodeje, aby Nintendo mělo dostatek prostředků na vývoj nějakého povedeného nástupce.

Nintendo Wii U Premium lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>