Nintendo 3DS

Nintendo 3DS je nyní nejaktuálnější handheld od Nintenda. Patří do 8. generace konzolí a na handheldovém trhu jde o přímého konkurenta PS Vita od Sony. Oproti předchozím dobám mají handheldy další obrovskou konkurenci v mobilech a tabletech. Samozřejmě, jak je u Nintenda zvykem, tak jde jinou cestou než konkurence. Mezitím, co konkurence vsází na perfektní grafiku, skoro podobnou jako je u 7. generace konzolí, tak Nintendo se zaměřilo opět na inovace – nyní tím je 3D displej. Tento handheld byl veřejnosti představen 15. června 2010 na výstavě E3 a ani ne rok na to, se začal prodávat. 26. února 2011 bylo celosvětové zahájení prodeje. Doposud se prodalo 35 milionů kusů (k 30.9.2013).

Jak už jsem zmínil, tak největší novinkou, oproti mírnému vylepšení výkonu, je 3D displej. Abyste viděli 3D efekt, tak si nemusíte nasazovat žádné speciální brýle – 3D efekt tedy vidíte bez dalšího potřebného doplňku. Pomocí posuvníků, který se nachází hned vedle displeje, můžete regulovat hloubku 3D obrazu nebo ho můžete jednoduše vypnout. 3D obraz může být, hlavně ze začátku, poměrně náročný pro Váš mozek, takže z počátků tuto možnost určitě uvítáte. Jen z vlastní zkušenosti mohu dodat, že po týdnu používání nemám s 3D efektem žádné problémy i při hodně dlouhém hraní.

Nintendo 3DS-Aqua

Samozřejmě po vzoru svého předchůdce má Nintendo 3DS ještě druhý displej. Ten už neumí vykouzlit 3D efekt, ale je dotykový (jedná se o spodní displej). 3DSko je poháněno 2-jádrovým mobilním procesorem, dále má 128 MB operační paměti a 6MB pro grafický čip. Čeho si můžete  ještě také všimnout, to jsou dohromady 3 kamery. Dvě jsou umístěny zvenčí – slouží pro pořizování 3D fotek, a jedna je umístěna vevnitř – tu můžete použít při hraní her. Oproti svým předchůdcům je Nintendo 3DS zaměřeno více na multimédia, takže je možnost prohlížet webové stránky, používat YouTube a další.

3DSko těží z obrovské herní knihovny nintenďáckých značek. Samozřejmostí se opětovné setkání  s instalatérem Mariem ve hře Super Mario Land 3D, New Super Mario Bros. 2 nebo třeba Mario Kart 7. Nechybí legendární série The Legends od Zelda, která už vyšla pro tuto konzoli ve dvou dílech. Nintendo také oprášilo hru Luigi’s Mansion, což přineslo 3DSku druhý díl. Her je samozřejmě obrovská spousta a všechny využívají 3D efektu – některé méně, jiné naopak více. Nezapomnělo se také na zpětnou kompatibilitu, takže si můžete zahrát již vlastněné tituly z Nintenda DS.

luigis-mansion-2-dark-moon-graveyard-screenshot

Luigi’s Mansion 2 Dark Moon

Konzole Nintendo 3DS je tu s námi poměrně krátkou dobu, ale už má v podstatě 3 odlišné podoby. V červnu 2012 přišlo na trh Nintendo 3DS XL. Už podle názvu je jasné, že jde o zvětšené původní 3DSko, takže i lidi, kteří mají větší ruce, mohou hrát pohodlně. A poslední model je z léta 2013 , který se nazývá Nintendo 2DS. U tohoto modelu byl vyměněn 3D displej za normální, takže 3D efekt u tohoto modelu není možný. Což ale pomohlo výrazně snížit cenu na výrobu, takže 2DS je z nové rodiny DS konzolí nejlevnější. K tomu byl i výrazně upraven design.

Nintendo-2DS

Nintendo 3DS XL lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>