Kirby a jeho svět – Úvod

Kirby a jeho svět

Druhého května se k nám do obchodů dostane hra Kirby: Triple Deluxe pro Nintendo 3DS. Při této příležitosti bychom vás rádi seznámili s Kirbym – malým hvězdným válečníkem – a celým jeho světem, kde se herní série odehrává již více jak 20 let. Možná jste se dosud s naším malým kamarádem nesetkali anebo jste již na některé věci z planety Pop Star zapomněli. Dovolte nám tedy prosím, abychom si společně udělali výlet do snového království, kde už jsme mohli zažít nespočet dobrodružství.

Kirbyho herní série odstartovala v roce 1992 hrou Kirby’s Dream Land, kterou měla na svědomí společnost HAL Laboratory. Jak již název napovídá, hlavní postavou tu byl Kirby, občan z království Snové Země. Především ze začátku vzbuzovala hra poněkud smíšené ohlasy i když více převládalo těch pozitivních. Postupem času, a s příchodem dalších her, se však začala popularita prudce zvedat a především v Japonsku se Kirby stával oblíbeným herním symbolem. Vznikla televizní animovaná série, začala se prodávat manga a Japonsko doslova zaplavilo nepřeberné množství růžových suvenýrů, která se na vás smály pomalu z každého obchodu. Do dnešního dne se Kirby objevil v bezmála 30 hrách a titul „roztomilého růžového bouchače“ mu těžko někdo jen tak sebere.

Dream Land

Země Snů se nachází na planetě Pop Star a je domovem Kirbyho a dalších obyvatel. Do této země zavítáte téměř v každé hře v sérii. Jedná se o poklidné a mírumilovné království, kde se snoubí krajiny rozličných druhů od těch zasněžených až po ty plné zeleně a kvítí. Vládcem země je zde Král Dedede – bohatý, sobecký a hamižný tyran, který pro svou zemi zrovna moc nekoná. Spíše dělá problémy, které kolikráte způsobují ještě větší katastrofy a je pak na našem hrdinovi Kirbym, aby se s nimi vypořádal a zemi navrátil do svého původního stavu.

Dream Land na planetě Pop Star

Dream Land

Pokud se zrovna neděje nic nekalého, můžete v království najít poklidné lesy, vysoké hory, jezera, písečné plochy a Fontánu Snů. Ta má za úkol zajistit dostatečnou zásobu dobrých snů pro všechny obyvatele snové země. Zajišťuje mír a sbírá naděje a sny všech živých bytostí. Nejčastějšími obyvateli jsou zde Waddle Dees. Někteří slouží Králi Dededenovi a stojí Kirbymu v cestě ale jinak jde o neškodné tvorečky, kteří se většinou klidí z cesty a jen tak si kolem poletují a relaxují. Přesto se najdou výjimky a i k Waddle Dees patří různé druhy, kteří se od těch ostatních odlišují vzhledem či velikostí.

Waddle Dee

Waddle Dee

Kirby – růžová do toho!

Planeta Pop Star

 Kirby byl původně vytvořen herním designerem, panem Masahirem Sakuraiem a sloužil jako reklamní obrázek pod názvem Popopo. Teprve později mu bylo přiděleno jméno Kirby a na svět se dostala vlastní hra. Dodnes není úplně jasné, proč právě jméno Kirby, neboť pan Sakurai si to už sám nepamatuje, ale taková nejvěrohodnější verze uvádí, že by tou onou inspirací mohla být firma Kirby Corporation, která vyráběla především vysavače (vzhledem k tomu, že Kirbyho charakteristická schopnost je vcucnutí, je toto dost možné).

 

Kirby s dortem

Hvězdný válečník, jak se Kirbymu občas přezdívá, je  neustále pozitivně naladěný a má statečnou a veselou povahu, která se skrývá za jeho jinak nevinným a roztomilým kukučem. Ve svých hrách prakticky nemluví a kromě pár slov, které dokáže říct, komunikuje nepřímo skrz textové bubliny či stránky v manuálu. Pokud zrovna nezachraňuje království a neprožívá některá ze svých dobrodružství, má Kirby ze všeho nejraději spánek a jídlo. Jeho nejoblíbenějším jídlem jsou rajčata a kdykoliv je nějaká možnost tuto pochoutku ochutnat, neváhá Kirby ani vteřinu.

Jako určitý úvod by to prozatím stačilo. Kirbyho svět sice není tak obrovský jako celé Houbové Království u Mária ale 22 let své existence není také zrovna zanedbatelná doba. Příště se podíváme na ostatní důležité postavy a v poslední části bychom zabrousili do Kirbyho schopností a všech herních prvků, kterými se daná herní série pyšní. Teď se ale rozloučíme jedním hudebním kouskem z rozsáhlého soundtracku, Go Go Kirby!

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=3CS93CdMv_E[/embedyt]

Můžete přejít na konec stránky a zanechat komentář. Pingování není povoleno.

Jeden komentář k “Kirby a jeho svět – Úvod”

  1. Henrick napsal:

    Doyle se tradicne snazi dodat hudbou na velkoleposti a dulezitosti, ale kde nic neni, ani vila nebere. Priserny casting ruku v ruce s unylym a zmatecnym pribehem, ktery na plose 90 minut nudi, protoze nefunguje jediny vztah mezi postavami a nedari se budovat napeti a zajimavy fikcni svet. Podivuhodny fail, ve kterem Branagh potvrdil, ze mu studiove zakazky mimo jeho teatralni teritorium opravdu moc nejdou. (

Zanechte komentář