Dokončené herní kampaně na Kickstarteru pro Nintendo Wii U

Kickstarter Wii U HryJiž jsme to psali v předchozím článku ale na Kickstarteru se v poslední době dostává konzoli Wii U pořádná dávka lásky a pozornosti. I přes horší výsledky a absenci vyššího počtu kvalitních AAA titulů si Nintendo Wii U rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek menších indie her. V poslední době se zafinancovalo pár zajímavých kousků, tak se na ně pojďme podívat.

Hearth Forth, Alicia

RPG hra, ze které na vás dýchají 90. léta každým coulem dostala zelenou 16. května. Na své stránce na Kickstarteru nakonec požadovaných 60 tisíc dolarů hravě překonala a ustálila se na konečné částce 232 365 dolarů. Musíme uznat, že hra vypadá opravdu hezky a sami autoři zmiňují, že inspirací pro jejich hru byli tituly jako Castlevania: Symphony of the Night či Xenogears. Příběh se bude točit kolem mladé čarodějky, která se jak jinak, vydá na dobrodružnou výpravu za záchranou své země. Pokud tedy máte rádi poctivé RPG let minulých, neměl by vám tento kousek rozhodně uniknout.

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=EDySQknA928[/embedyt]

Popup Dungeon

Popup Dungeon je vcelku originální hra inspirovanou hrou deskovou. Hráči si zde mohou vytvořit věci podle libosti – ať už se jedná o nepřátele, zbraně či schopnosti postav. Vše probíhá tahově a hra se tak řadí mezi taktické RPG, kde máte buď přístup k již vytvořením balíčkům (zbrane, schopnosti, hrdinové) anebo si vše tvoříte hezky od základů. Svým provedením patří Popup Dungeon mezi neotřelé kousky, které rozhodně dokáží zaujmout. Nicméně  financování na Kickstarteru bylo doslova o fous, když hra přelezla stotisícovou hranici jen tak tak.

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=OWCGFH1lodE[/embedyt]

Hover: Revolt of Gamers

Midgar Stuido ukončilo svou úspěšnou kampaň teprve před pár dny. Oficiální stránka na Kickstarteru to má tedy za sebou a fanoušci konzole Wii U se mohou začít těšit. A podle mého mají proč, protože Hover: Revolt of Gamers je nadějně vypadající multiplayerovou záležitostí, která si zakládá na volném pohybu po městě, běhání po střechách a vůbec parkouru všeho druhu. Hra je volně inspirovaná tituly Jet Set Radio a Mirror’s Edge.

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=8P3xF6vy-v8[/embedyt]

Red Goddess: Inner World

Nejčerstvější počin z Kickstarteru se jmenuje Red Goddess: Inner World a i když se nepyšní takovým rozpočtem jako třeba Hearth Forth, Alicia a financování stačilo jen na základní verzi, rozhodně se nejedná o žádný polotovar. Ba naopak – 2.5D akční fantasy adventura, která se bude snažit zaujmout poměrně hezky zpracovaným grafickým kabátkem, svižnou a dynamickou hratelností a v neposlední řadě také zajímavým příběhem.

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=R9U8OP5iDWs[/embedyt]

Jak můžete vidět, na Kickstarteru se to dolary jenom hemží a konzole Wii U z toho v poslední době nejvíce těží. Stále vznikají nové a nové kampaně a nedodělané hry tak čekají na své peníze – na ty se ovšem podíváme až zase příště.

Můžete přejít na konec stránky a zanechat komentář. Pingování není povoleno.

Zanechte komentář